EN
Add to Favorites
Call us by phone:+38(044) 486-87-68
True to the Ukraine, open the world!
 Congratulations to the winners !!!

XVOlympics(2015.)

first place

Kud Tatiana, 6-

Natalia Kuriy, 9-

second place

Solomaha Vladyslava, 6-

Maznitsa Yuliya, 9-

Third place

Charuta Maria, 6-

Zabolotnyi Oleksandr, 9-



XVOlympics(2014 .)

first place

Tarasov Mykita, 6-

Shatskiy Yevgeiy, 9-

second place

Petsyurkivska Sofia, 6-

Sadrytskiy Sergiy, 9-

Third place

Miroshnicenko Bogdan, 6-

Maevska Kateryna, 6

Ruban Polina, 9-

Klimenko Andriy, 9-

Shaliyapin Olexiy, 9-

XIVOlympics(2013 .)

first place

Pisarenko Ivan 6-A

Pisarenko Elena, 6-A

Grigorenko Yana, 9-A

second place

Logvinovsky Anastasia, 6-A

Misak Alexander, 6-A

Shapoval Anastasia, 9-A

Tugolukova Eugene, 9-A

Third place

Knyrsha Karina, 6-A

Kolyada Ivan 6-A

Gavrish Alina, 9-A

Frolenko Elena, 9 B

XIIOlympics(2012 .)

first place

Mamedbekov Dmitry 6-B

Marchenko Valeria, 9-B

second place

Kuriy Svetlana, 6-B

Kuriy Natalia, 6-B

Vakarova Anna, 9-B

Mala Anastasia, 9-B

Third place

Bolotov Joanna, 6-B

Borusas Pavlo, 6-B

Alyosha Alex, 6-B

Katrich Elena, 9-B

Mamedbekov Oleksandr, 9-B

Salii Olga, 9-A

Gumenyuk Anastasia, 9-B

XIIOlympics(2011 .)

first place

Vladimir Makarkin, 6-A

Zamekula Alex, 9-A

second place

Burchak Paul, 6-A

Sadrytskyy Sergei, 6-B

Daschyk Victoria, 9-A

Husyeyeva Daria, 9-A

Third place

Ivashechkin Maxim, 6-A

Korneychuk Catherine, 6-B

Kuyan Catherine, 6-B

Tovstenko-Zabelin Matthew, 6-A

Kostash Catherine, 9-A

Ravil Rakhmatullin, 9-B

Chukhlib Yuri, 9-A

IOlympics(2010 .)

first place

Volkovyy Pavlo, 6-B

Gurianov Alexander, 9-A

second place

Shapovalova Anastasia, 6-B

Diana King, 9-B

Third place

Onisimova Elizabeth, 6-B

Tugolukov Eugene, 6-B

Sirotkin Paul, 6-A

Michael Town Hall, 6-A

Skiba Oleg, 9-A

Eugene Zhuravlova, 9-A

Alexei Shevchenko, 9-A

Yuri Ostapchuk, 9-A

Olympics(2009 .)

first place

Sergey Ignatov, 6-A

Holtva Pavlo, 9-A

second place

Ryabicheva Elena, 6-B

Vakarova Anna, 6-B

Hirilishyna Yaroslav, 9-A

Third place

Mamedbekov Oleksandr, 6-B

Dvornichenko Julia, 6-B

Olga Parkhomenko, 6-A

Kamska Maria, 9-A

Halona Olga, 9-A

Anastasia Sokolova, 9-A

IXOlympics(2008 .)

first place

Zamekula Alex, 6-A

Pleshakov Dmitry, 9-A

second place

Oleksandr Pasechnik, 6-B


Bidnichenko Artem, 6-B

Voronkov George, 9-B

Third place

Buzuyev John, 6-A

Kiritchenko John 6 B

Nepeina Valeria, 9-A

VIIOlympics(2007 .)

first place

Gurianova Alexander, 6-A

Gulin Zoe, 9-A

second place

Anikeyev Constantine, 6-A

Kotova Anna, 9-A

Sliva Victor, 9-A

Third place

Erokhin Gleb, 6-B


Kharkov Kirill, 6-B


Eugene Zhuravlova, 6-A


Kolyada Vladislav, 6-A

Donchyk Maria, 9-B


Shtyfura Pauline, 9-B

VIOlympics(2006 .)

first place

Panasenko Alexander, 6-A

Ovseyenko Tamara, 9-B

second place

Dmitry Corner, 6-A

Kotov Andrew, 6-A

Saul Nicholas, 9-A

Belokurova Anastasia, 9-A

Third place

Kirpa John, 6-A

Chechelnyk Catherine

6-A

Halona Olga, 6-B

Yunak Anna, 6-B

Nedoboy Sergei, 9-A

Oboznov Artem 9-B

Sushchenko Julia, 9-B

VOlympics(2005 .)

first place

Odarchenko Igor (6-A)

Popovich Catherine (9-A)

second place

Ogorodnik Olga (6-B)

Alexandra Bilyk (9-B)

Third place

Nepeyina Valeria (6-A)

Vladimir Kryzhanivsky (6-A)

Minevych Roman (6-B)

Yuriy Homenko (6-B)

Pekach Oleg (9-A)

P'yatetskyy Pavlo (9-B)

Ilyaschuk Dmitry (9-B)

Tatiana Onishchenko (9-B)

Ksenia Savchenko (9-B)

VOlympics(2004 .)

first place

Mintsykovska Marina (6-B)

Lazhevska Nadia (9-A)

Roman Kudryavtsev (high school 153 them. Pushkin)

second place

Maria Panchenko (6-A)

Dukhno Alex (6-B)

Tykhiy George (9-B)

Snizhko Cyril (Rusanivskiy Lyceum)

Third place

Klopochuk Rostislav (6-B)

Gulin Zoe (6-B)

Podolsky Sergey (9-A)

VOlympics(2003 .)

first place

Korzh Yaroslav (6-A)

Strekalov Oleg (6-B)

Ladnyuk Sergey (9-B)

Tsykulenko Constantine (9-B)

second place

Krakhmalova Anna (6-B)

Rudnytska Anastasia (9-B)

Third place

Zubchenko Anna (6-B)

Chulayevska Nina (6-A)

Aniskina Irina (9-B)

Kachurets Catherine (9-B)

IOlympics(2002 .)

first place

Alexandra Bilyk (6-B)

Saguna Lily (9-A)

second place

Kamorina Anastasia (6-A)

Vyacheslav Sakharov (6-B)

Kovalevskaya Eugene (9-A)

Vdovichenko Anna (9-A)

Third place

Starovyerov Cyril (6-B)

Tatyana Chernyak (6-B)

Protas Margarita(6-)

Maly Eugene (9-A)

Sergei Rozhkov (9-A)

Zahrebelny Alex (9-A)

Olga Kruglov (9-A)

Vladimir Saprykin (9-B)

Darya Tereschenko (9-A)

IOlympics(2001 .)

first place

Lazhevska Nadia(6-)

Gagarina Natalia(9-)

second place

Andrei Mikhailov(6-)

Sokol Vladislav(6-)

Pavlo Svyatnenko(9-)

Zorova Mariana(9-)

Third place

Oleksandr Yampolsky
(6-)

Ozeran Alexandra(6-)

Veronica Telychko(9-)

Elena Terletska(9-)

Vasylkova Yuliya(9-)

Olympics(2000 .)

first place

Senchenko Daria(6-)

Statkevich Vitaliy(9-)

second place

Alexandra Mazur (school155, 6 -A

Elena Yantsyuk(6-)

Anastasia Konopleva(9-)

Kolesnik Elena(9-)

Third place

Okhten Maria(6-)

Syrov Nicholas(6-)

Marina Petrenko(6-)

Pavlo Lissov(9-)

Alexandra Demchenko(9-)

Voloshchuk Olga(9-)