З В І Т
ЗВІТ
ліцею № 38 ім.В.М.Молчанова про роботу
в 2013-2014 навчальному році
1.Ліцей № 38 ім. В.М.Молчанова є правонаступником школи-ліцею № 38 ім. В.М.Молчанова і включає в себе повний загальноосвітній цикл, починаючи з І ступеня школи й завершуючи Ш ступенем, де І та П вважаються підготовчим відділеннями ліцею, спеціалізованою школою за Статутом.
Ліцей забезпечує створення оптимальних умов для набуття широкої загальноосвітньої підготовки та здобуття освіти понад державний мінімум, перш за все за рахунок різних напрямків спеціалізацій : математика, інформатика, економіка, право, лінгвістика, література, міжнародні відносини, відповідно до цього профільність
В 2013-2014 навчальному році в ліцеї працювали 68 педагогічних працівників, серед них вищої категорії – 54, 29 учителів – методистів, 16 старших вчителів, 1 кандидат наук, 1 пошукувач наукового ступеня, 2 Соросовські лауреати, один заслужений працівник народної освіти України, один заслужений учитель України.
Загальна кількість учнів – 633, класів – 25:
початкова школа – 8 класів, 229 учнів;
5 – 8 класи – 9 класів, 240 учнів;
9–11 класи – 8 класів, 160 учнів.
Результати навчальної діяльності учнів ліцею
Відмінників в ліцеї – 37 учнів молодшої (32%) і 37 учнів середньої та старшої школи (24%); на достатньому та високому рівні завершили рік 158 учнів середньої та старшої школи (39%).
2.Проблема, над якою працював навчальний заклад в 2012-2013 навчальному році: «Впровадження технологій особистісно-орієнтованого навчання та виховання в умовах державного стандарту».
Найкращих результатів у роботі з учнями досягли кафедри:
математики та інформатики – зав. каф. Ривкінд Й.Я.;
суспільних наук - зав. каф. Селецька Н.В.;
іноземних мов – зав. каф. Штифура О.М.;
культурології – зав. каф. Левчук О.А.;
фізкультури та спорту - зав. каф. Галенко Л.А.;
розвиваючого навчання – зав каф. Чечельницька Н.А.;
української мови та літератури – зав.каф. Янкова О.А.
3. Зв’язок ліцею з вищими навчальними закладами. З метою підвищення кваліфікації вчителів, їх наукової компетенції в ліцеї створені сприятливі умови для співробітництва з вищими навчальними закладами:
Національним педагогічним університетом ім. М.Драгоманова,
Національним технічним університетом Українир «КПІ»
Київським міським педагогічним університетом ім. Б.Грінченка,
Національним університетом ім. Тараса Шевченка,
Національним авіаційним університетом,
Київським національним університетом будівництва і архітектури,
Київським міжнародним університетом.
Ліцей уклав угоди про співробітництво з такими вищими навчальними закладами:
а) Національний авіаційний університет, з метою профорієнтації учні ліцею відвідують музей НАУ, зустрічаються з викладачами цього закладу;
б) Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова, ліцей співпрацює з кафедрою педагогічної творчості соціально-гуманітарного факультету, викладачі цієї кафедри – часті гості педагогічних рад та методичних семінарів ліцею. Ліцей є базовим для проведення педагогічної практики студентів університету;
в) Національний університет ім. Тараса Шевченка, студенти НУ проходять практику на базі ліцею;
г) Національний торговельно-економічний університет про організацію співпраці;
д) З 2007 року ліцей в особі вчителя кафедри суспільних наук Уніченко І.І. співпрацює з Інститутом педагогіки АН України (лабораторія тестових технологій). В 2011 році була підписана угода між лабораторією математичної і фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України та кафедрою математики та інформатики ліцею про співробітництво з метою проведення на базі ліцею експерементальної роботи з апробації підручників, навчальних та методичних посібників, розроблених співробітниками лабораторії, впровадження в практику роботи ліцею ефективних методів педагогічного управління процесом навчання;
е) В 2010 року ліцей підписав угоду про співпрацю з Інститутом гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва Академії медичних наук України, з яким продовжується співпраця.
Ліцей також співпрацює з Національним лінгвістичним університетом, Міжрегіональною академією управління персоналом, ЦІППО (як базова навчальна установа для слухачів курсів). Ліцей є базовою школою з проходження практики студентами НУФКіС України та КУ ім. Бориса Грінченка. Вчителі кафедри щиро діляться своїми знаннями та досвідом. Роботу зі студентами очолює завідуюча кафедрою Галенко Л.А. Ліцей є також базовою школою для надання методичної допомоги молодим вчителям району.
У 2013 – 2014 навчальному році були проведені 4 тематичні засідання кафедр ліцею, на яких розглядалися такі питання:
критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи та розподіл годин варіативної складової навчального плану;
обговорення і прийняття плану роботи кафедри на навчальний рік;
перевірка стану виконання і корекція плану роботи;
зміни в навчальних планах і програмах на 2013 – 2014 навчальний рік;
підручники і посібники, за якими працюватимемо в 2013 – 2014 навчальному році;
хід атестації вчителів кафедри;
аналіз результатів діагностичних контрольних робіт перевірки збереження знань, умінь і навичок на початку навчального року;
аналіз результатів адміністративних контрольних робіт за підсумками І семестру;
аналіз виступів учнів ліцею в районних і міських олімпіадах та конкурсах МАН;
використання інтерактивних методів на уроках;
посилення соціальної спрямованості і індивідуального підходу на уроках;
групові форми проведення уроків і заліків;
підготовка і проведення олімпіад, декади і предметних тижнів;
проведення всеукраїнських і міжнародних конкурсів;
робота гуртків і факультативів;
розподіл навчального навантаження на наступний навчальний рік;
підготовка до державної підсумкової атестації в ІХ і ХІ класах;
затвердження матеріалів до адміністративних контрольних робіт екзаменів з предметів;
обговорення особливостей нових програм для 6 класу;
обговорення особливостей нової програми з «Сходинок до інформатики» для 3 класу.
У 2013 – 2014 навчальному році були проведені тематичні засідання методичної Ради ліцею, темами яких стали: «Атестація 2013-2014: в творчій лабораторії вчителя”; “Наступність в навчанні (результати контролю в 5 класах) ”; „Про підготовку до проведення ХV Молчановської олімпіади»; «Про проведення конкурсу-захисту наукових учнівських робіт МАН, курсових робіт ”; “Робота Малої Академії Наук ліцею”; “Робота на кафедрах”; «Про проведення заліків у 7,8,10 класах та адміністративних контрольних робіт в 5, 6 класах», «Про проведення підсумкових контрольних робіт в 5-8 класах ліцею».
Теми засіданнь педради:
“Обговорення проекту річного плану, нових стандартів, оцінювання навчальних досягнень учнів”;
“Робота над темою року” ;
«Про профілактику правопорушень в ліцеї та індивідуальну роботу з учнями соціально-педагогічної служби ліцею»;
«Про підсумки роботи ліцею в І семестрі 2013-2014 навчального року і завдання на ІІ семестр»;
«В творчій лабораторії вчителя. Атестація 2013-2014»;
«Про переведення учнів 5-8, 10 класів»;
«Про випуск учнів 9-х і 11-х класів» та інше.
Зрозуміло, що створити і виплекати школу радості і творчості може лише команда, яка повна творчої наснаги.
Постійно проводиться вивчення досвіду роботи інших навчальних закладів з питань інноваційної діяльності в умовах сучасного навчального закладу. Вчителі кафедри - активні учасники семінарів, тренінгів, конференцій районного, міського та міжнародного рівнів. Кафедра іноземних мов продовжує роботу як член міжнародного освітнього проекту «РЕЕР» з 15 країнами Європи, щорічний учасник міжнародного театрального проекту.
Родзинки вивченого досвіду вивчаються, рекламуються, адаптуються до умов ліцею, дуже часто знаходять своє застосування, що й дає певні результати роботи. Обговорення на засіданнях педрад, кафедр та метод. об’єднань проблем навчання інноваційними формами та їх розвитком дозволяє зайвий раз проаналізувати роботу та знайти кращі шляхи.
Адміністрація ліцею дбає про піднесення творчої активності педагогів, зростання їх професійної майстерності.
Вчителі ліцею провели методичні семінари для вчителів району та міста:
а) 19.02 2014 р. в ліцеї проведено районний семінар для педагогів-організаторів «Зв’язок поколінь. Досвід патріотичного виховання в ліцеї №38», в рамках якого був проведений майстер-клас вчителем історії Селецькою Н.В., показаний театральною студією спектакль «Не владний над подвигом час» (керівник – Левчук О.А.).
б) 26.02. 2014 в ліцеї № 38 імені В.М. Молчанова відбувся семінар-практикум для вчителів англійської мови Шевченківського району міста Києва на тему: «Розвиток соціокультурної компетенції учнів на уроках англійської мови та в позашкільних заходах». Відкриті уроки провели вчителі Решетнікова С.Ю. в 8 класі на тему «Подорож рідною країною» та Слобоженко М.В. у 9 класі на тему «Визначні місця Великої Британії. Оксфорд та Кембрідж». Директор ліцею Козіна І.П., вчителі англійської мови та учні презентували діяльність у міжнародних проектах.
в) Вчитель музичного мистецтва Плотнікова Т.М. брала участь та виступала з пропагандою досвіду роботи ліцею на міському науково-практичний семінар «Значення і місце міжпредметних зв`язків в системі виховних позакласних заходів в ліцеї №38»; міському тренінгу для вчителів музичного мистецтва «Робота з фонограмою на уроках музичного мистецтва»; районному семінарі «Проектні технології навчання в основній школі». За її активної участі в ліцеї проходили хорові перерви для учнів молодшої школи, проведені хорові батли для 2 - 5 класів.
г) Вчителі початкової школи і вчителі інформатики ліцею провели районний семінар «Викладання предмету «Сходинки до інформатики» в початковій школі і в 5-х класах за новим Державним стандартом початкової освіти». Вчитель предмету «Сходинки до інформатики» Картова Н.М. провела урок у 2 класі з теми «Знайомтесь, клавіатура!», а вчитель інформатики Романенко І.Л, показала урок у 5 класі «Поняття про файл і папку». Під час семінару була проведена гра «Батл юних інформатиків» для команд 4-А та 4-Б класів.
Вчителі початкової школи склали пам’ятку для батьків «Безпечний інтернет».
В ліцеї відбувся науково-практичний семінар з питань введення нового Державного стандарту за новою програмою. Своїм досвідом поділились вчителі 2 класів, які почали працювати за новою програмою. Зубкова Л. І., Чечельницька Н. А. Пройшов семінар « Нові форми організації дитячого колективу», ведення класними керівниками щоденників спостережень. Павленко В. О., Палінчак Я. М., Демидюк О. В., впровадження: апробація нових підручників з математики за новими Державними стандартами. (Оляницька Л. В.), семінар « Обмін досвідом про проведення інтерактивних уроків і створення презентацій ». (Зубкова Л. І.), психолого-педагогічне дослідження адаптації учнів 1-А і 1-Б класів. (Каначхян Л. Г., Оляницька Л. В., Панасюк Н. Г.).
Відповідно до Статуту ліцею профільна освіта починається з 7-ого класу : математичного, економічного та гуманітарного напрямків. Вибір профілю та спеціалізації визначається бажанням учнів, підтверджується високим та достатнім рівнем їх успішності, психологічною службою, погоджується з батьками.
Вступ до вищих навчальних закладів (100%) підтверджує результативність цієї діяльності. За підсумками ЗНО ліцей посів 20 позицію в рейтингу найкращих шкіл міста Києва.
У вересні 2013 року учні ліцею брали участь у традиційній міській олімпіаді «Юні математичні таланти», яка проводилась у Київському Палаці дітей та юнацтва Науковим товариством «Дослідник». Учень 9-А класу Кузьменко Богдан посів на ній ІІ місце.
В 2013-2014 навчальному році 153 учні ліцею були заявлені в олімпіадах з 20 базових предметів. Взяли участь 117 учнів, що становить 4% від загальної кількості учасників. З них 72 учні (72% учасників) стали призерами олімпіад, що становить 4,9% від загальної кількості призерів. (В 2012 – 2013 н.р. – 67 призерів). Серед них 11 перших місць, 27 – других і 32 третіх.
Ліцей ввійшов в десятку лідерів по району, які показали найкращі якісні показники у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад.
Найбільшу кількість призерів в районних олімпіадах і конкурсі МАН мають Сердюк Н. М. – 7, Ривкінд Й. Я. – 6, Ковальова С.Є. – 4, Марчук О.П. – 4, Панкратова І.Є. - 4.
Найбільшу кількість перемог в районних олімпіадах досягли такі учні: Сорокіна Софія, 8-А, 4, Брицький Ростислав, 9-А – 4, Туголукова Євгенія, 10-А, - 4. Розумний Денис, 11-А, який посів три перших місця в олімпіадах з фізики, математики та інформатики.
Переможцями І(районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково- дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2014 році стали: І місце –Туголукова Є., 10-А, секція: алгебри; Гавриш Аліна, 10-А, секція: правознавства, ІІІ місце – 2 учні.
Переможцями ІІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад 2013 – 2014 навчального року стали : Чайка Дмитро, 11-Б і Туголукова Євгенія, 10-А, отримали диплом І ступеня в олімпіаді з інформаційних технологій у номінації «Офісні технології»; диплом ІІ ступеня отримали Коробейніков Дмитро, 10-Б, олімпіада з «Офісні технології»; Івашечкін Максим, 9-А, олімпіада з правознавства. Диплом ІІІ ступеня - Розумний Денис, 10-А, олімпіади з інформатики фізики, математики; Салій Ольга, 11-А, олімпіада з математики.
Призерами міського МАН стали: Давидюк Микола, 11-В, диплом І ступеня - українська література і диплом ІІ ступеня – етнологія; диплом ІІІ ступеня - Поліщук Глафіра, 9-Б, і Рубан Поліна, 9-А, біохімія, молекулярна біологія, генетика та селекція.
Вчителі, учні яких стали призерами ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад і МАН: Ривкінд Й.Я. – 5 призери, І – 1, ІІ – 1, ІІІ – 3; Целованський В.А. – 1 призери, І – 1; Лавринюк І.В. – 2 призери, І – 1, ІІ – 1; Сердюк Н.М. – 1 призер, ІІ – 1; Марчук О.П. – 1 призер, ІІІ – 1; Очеретна Л.М. – 1 призер МАН, І – 1; Селецька Н.В. – 1 призер МАН, ІІ – 1; Столяр Л.О. – 2 призери МАН, ІІІ - 2.
У 2014 році вперше проводилася міська олімпіада з математики для учнів 4-6 класів. В ній взяли участь 36 учнів, з яких троє пройшли на ІІ етап олімпіади.
Ліцей отримав подяку від Голови Районної в місті Києві державної адміністрації за роботу з обдарованими дітьми і успішні виступи на міських олімпіадах. Директор ліцею Козіна І.П., вчителі Очеретна Л.М., Ривкінд Й.Я., Целованський В.А., учні – Чайка Д., Туголукова Є. і Давидюк М. були нагороджені цінними подарунками на районному святі «Обдарованість району – гордість держави».
Велика увага приділяється роботі з обдарованими дітьми. У грудні 2013 року проводився захист курсових робіт учнів 9-тих класів, в червні 2014 – 10 класів. Написання курсових робіт обов’язково для кожного учня 9 – 10 класів ліцею, теми учні обирають на початку навчального року і працюють над ними під керівництвом учителів-предметників.
В квітні 2014 року роботи 3 учнві ліцею: Волкового П., 10-А, науковий керівник Борсук С., Колбасовської С. і Душкевич А.,8-А, науковий керівник – учитель української мови Янкова О.А. були представлені на XV науково-практичну конференцію учнівської молоді «Гагарінські читання» у Національному аерокосмічному університеті Ім.М.Є.Жуковського «ХАІ»у м. Харків і були відмічені дипломами учасників.
Всі переможці районних олімпіад і районного конкурсу-захисту МАН були нагороджені цінними подарунками та стипендіями під час святкування Молчановських днів в ліцеї.
Традиційною стала в ліцеї комплексна Молчановська олімпіада для учнів 6 і 9 класів. Учасники розв’язують завдання в тестовій формі з основних предметів: 6 класи - з математики, української мови, світової літератури, історії, англійської мови, природознавства та географії; 9 класи - з математики, української мови, світової літератури, історії, англійської мови, фізики, інформатики, біології та географії. Всі тестові завдання створюють вчителі ліцею.
В 2014 році переможцями ХVолімпіади стали:
Диплом I ступеня Тарасов Микита, 6-А, 60 б;
Шатський Євгеній, 9-А, 80,5 б.;
Диплом II ступеня Пецюрківська Софія, 6-А, 59 б.;
Садрицький Сергій, 9-А, 79,5 б;
Диплом III ступеня – Мірошніченко Богдана, 6-А, 58 б.;
Маєвська Христину, 6-А, 58 б.;
Рубан Поліна, 9-А, 79 б;
Кліменко Андрій, 9-А, 79 б.;
Шаляпін Олексій, 9-А, 78,5 б.
Вперше в цьому році Молчановська олімпіада була проведена також для учнів початкової школи. Учні 2 – 4-х класі працювали над тестами з української мови, читання, математики та природознавства. За підсумками олімпіади І місце посіли 15 учнів: Селищев Олександр, 2-Б, 12б., Тищенко Софія, 3-А, 12б., Грамма Єва, 4-А, 12б., Добровольський Дмитро, 4-А, 12б., Жемчужников Микола4-А, 12б., Лисенко Анна, 4-А, 12б., Лозинська Марічка, 4-А, 12б., Лялька Данило, 4-А, 12б., Сміян Олесь4-А, 12б., Устименко Максим, 4-А, 12б., Бондаренко Артем, 4-Б, 12б.; Бульбас Данило,4-Б, 12б., Іванова Поліна,4-Б, 12б.; Ратушний Володимир,4-Б, 12б.; Савченко Микола, 4-Б, 12б.; Юнгер Денис, 4-Б, 12б; Тарасов Микита, 6-А, 60 б; Шатський Євгеній, 9-А, 80,5 б.. Дипломом ІІ степеня нагороджено 26, ІІІ – 12 учнів молодших класів.
Всі переможці були нагороджені дипломами ті цінними подарунками, переможці з кожного предмету були відмічені грамотами.
З 2002 року ліцей бере участь у Міжнародному математичному конкурсі “Кенгуру” (Координатор конкурсу в ліцеї – заступник директора з науково-методичної роботи Панкратова І.Є.). Цього року в конкурсі взяло участь 291 учнів 2-10-х класів ліцею, 34 з них отримали сертифікат за відмінний результат, 134 – добрий. Найбільшу кількість балів набрали Чухліб Кирило, 8-А (93 б.), Яременко Денис, 8-Б (91 б).
Вперше цього року 80 учнів 2-4 класів взяли участь у Всеукраїнському етапі цього конкурсу. Зємцова Марія з 2-А класу показала найкращий результат (60 балів з 60 можливих), 21 – добрий.
В 2009 році вперше в ліцеї проводився Всеукраїнський інтерактивний природничий конкурс для учнів 3-8 класів “Колосок” (Координатор конкурсу в ліцеї – вчитель фізики Чуріна І.Ф.). Тоді в ньому взяли участь 80 учнів, 45 з них отримали сертифікат Срібного колоска. Цього року кількість учасників збільшилася до 192, з яких 50отримали сертифікат «Золотого Колоска», 112 – сертифікати «Срібного Колоска».
4 березня 2014 року ліцей вперше взяв участь у Всеукраїнській народознавчій грі «Соняшник» (координатор в ліцеї – Васильченко Ю.М.). З 121 учасника 10 учнів отримали дипломи Всеукраїнського рівня (ІІ – 5, ІІІ - 5), 52 – регіонального рівня (І – 15; ІІ – 16; ІІІ - 21).
Учителі нашого ліцею брали участь в роботі журі районних і міських предметних олімпіад, конкурсах-захистах учнівських наукових робіт МАН. В 2013 – 2014 навчальному році, як і в попередні роки, ліцей став базовим для районних олімпіад з інформатики та інформаційних технолгій. Учителі ліцею брали участь в цьому році також у складанні завдань для ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад.
В ліцеї діють такі наукові гуртки: “Юний фізик”, керівник – Чуріна І.Ф., “Цікава математика”, керівники – учителі математики, «Інформаційні технології» - учителі інформатики, «Історія і ми» - учителі історії. Члени кафедри розвиваючого навчання об’єднались у творчі групи, що працюють за такими напрямками:
логічні завдання і творчі шляхи їх вирішення на уроках математики, художньої праці, малювання ( Демидюк О. В., Зубкова Л. І., Оляницька Л. В, . Чечельницька Н. А.))
літературна студія. Перші кроки дітей в поезії та прозі ( Мельник О. В., Павленко В. О., Пригарина О. А. )
Важливу роль у вихованні особистості відіграє атмосфера в ліцеї, де фактично формується характер людини. Тому як на уроках, так і в позаурочний час кожен учитель та вихователь, як представник інтелігенції, як носій передової культури, національно-патріотичних переконань, кваліфіковано передає свій досвід майбутній нашій зміні – дітям.
«Чи настане день, чи настане час, коли розіллється сторіко мова, що створив Тарас», виставка гарних висловів, літературні композиції «Поезія весни», повідомлення учнів 11 класів «Мова –генетичний код народу», літературні читання до Дня рідної мови, 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка (конкурс читців творів Т.Г.Шевченка, участь у міському конкурсі «Ми- Шевченківці», випуск презентацій «Відомі та невідомі сторінки життя Кобзаря», участь та перемога учениці 11-В класу Мірошніченко Д. у міському конкурсі, дослідження презентації учнів 7 кл. «Ім'я Шевченка на карті Києва, екскурсії до Канєва, музично-літературний ярмарок, екскурсії до музею Т.Г.Шевченка, доповіді з коментаріями опонентів на тему: «Розбудова українського суспільства очима Кобзаря (11кл.), дослідження-презентації учнів на тему: «Поет із пензлем у руках», поетичний ланцюжок «Сплітаємо вінок з Тарасових думок»(9кл.); мовно-літературний конкурс «Соняшник», зустрічі з сучасними українськими письменниками Л.Баєв, тематичний урок для учнів 7-8 класів «Література і шоколад» за участю випускників Києво-Могілянської Академії»; засідання клубу «Цікаві зустрічі з цікавими людьми» - з професором НАУ Янко К.П. на тему «Мандруючи по країнах Латинської Америки», Лагутіним А.О. – чемпіоном світу з дайвінгу та підводного полювання «Подорож навколо Європи», Гуляєвим О. –лікарем тропічної медицини, членом міжнародної організації «Лікарі без кордонів» на тему «Які твої однолітки у країнах Африки?».
Кафедрою іноземних мов в рамках тижня було проведено:
Гра: «Подорож у майбутній час».
Конкурс читання віршів про природу.
Вітання учнів молодших класів з Різдвом і Новим Роком (інтерактивна театралізована вистава).
Конкурс на краще привітання до Дня Святого Валентина (конкурс «Валентинок»).
Віртуальна подорож до Парижу. Презентація проекту, перегляд відео-сюжетів
Створення учнями тематичних папок: «Місто моєї мрії», Цікаві пам’ятки архітектури», «Тваринний і рослинний світ України», та інші.
Акція «Запали свічку»
Тематичний Урок «УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ! – Голодомор 1932-1933 років в Україні» до 80 річниці трагедії голодомору
Відвідання тематичної виставки учнями 8-11 класів «УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ! – Голодомор 1932-1933 років в Україні»
Тематичні класні години та робота лекторських груп (Партизанський рух в роки ВВв, Піонери-герої, Герої ВВв, УПА та історія її розвитку).
Перегляд худ.фільму О.Янчука «Голод-33», обговорення учнями 11 класів творів В.Барки і У.Самчука , екскурсії до музею «Жертв Голодомору України»
Участь учнів та учителів ліцею у міжнародному освітньому проекті «Уроки трагедій ХХ сторіччя в Україні. Виховання толерантності як шлях виживання людства у ХХІ столітті»( українсько-голландський проект – «Анна Франк-сторінки історії».
Акція «Живи, книго!
Участь учнів ліцею в районних та міських книжкових ярмарках «Весела коляда»
Контроль учнівською радою ліцею стану підручників в класах ліцею
Поетичний конкурс «Вдохновение» -(7-11 кл.)
Конкурси читців та випуск стінних газет,робота лекторських груп до ювілейних дат (В.Стуса. М.Цвєтаєвої, Т.Г.Шевченка, О.С.Пушкіна)
Тиждень українського слова
Шевченківський тиждень
Співпраця з бібліотекою ім.Л.Українки, Центральною дитячою бібліотекою м.Києва, видавництвом «Пізнайко», «Соняшник», книжковою лавкою «Старбукс»
Формування засад здорового способу життя
Акція «Здорова дитина – здорове майбутнє», «Здорова родина – здорова дитина» («Батьківський лекторій», «Школа свідомого батьківства»)
Акція «Сім'я і школа без насильства»
(Тренінги для учнів 8-11 класів «Залежність особистості», захист презентацій на
тему: «Шкідливі звички», випуск фото-газет «Моя родина обирає здоровий спосіб
життя»)
Тиждень Толерантності
Марафон «Здоров'я»
Єдиний уроки до Всесвітнього дня здоров'я, дня боротьби зі СНІДОМ, хворих
на цукровий діабет та туберкульоз, «білої тростини», дня інваліда,людей похилого віку
Урок –тренінг з Чижмаковою Н.А. – координатором екологічних програм в м.Києві Всеукраїнської громадської екологічної організації «МАМА-86».
Уроки тренінги для учнів 8 класіів «Оздоровча платформа дитини» за підтрмки молодіжної організації «Здорові діти»
Уроки тренінги для учнів 6-8 класіів «Між нами дівчатами» за підтримки фірм «Обі», «Проктерел»
Майстер- класи з Зубко О.О. , Всеукраїнська Громадська Екологічгна Організація
«МАМА-86»
- Спортивні змагання
- Участь у районних заходах до Дня фізичної культури та спорту
Заходи ліцею з профілактики захворювань на туберкульоз
(До Всесвітнього Дня боротьби з захворюванням на туберкульоз)
- Випуск санітарного бюлетеню «Як зупинити туберкульоз?»
- Тематичні класні години «Профілактика захворювань органів дихання»
- Уроки з ОБЖД, Захисника Вітчизни, Здоров’я дитини, медичної підготовки.
- Оформлення класних куточків пам’ятками про захворювання органів дихання.
- Тематичні батьківські збори в класах .
- Лекторій для педагогічного колективу та працівників ліцею.
Родинне виховання :
Свято до Дня Матері в 1-7 класах
Робота клубу «Бабусь та Дідусів»(створення родинного кола класу – учні – батьки-вчителі (екскурсії, організація свят, створення класних традицій, туристичні походи )
Робота лекторію ліцею для батьківської громади (соціально-психологічна служба ліцею)
«Туріада 2013» (туристичні змагання), «Мама, тато та я – спортивна сім'я»
Благодійна та волонтерська діяльність
Участь у міжнародному сімейно-шкільному проекті : «Книжкова скарбниця»
Акція «Розділи свою любов» (Збір книжок, солодких подарунків для дітей-сиріт з інтернату с. Червоний Хутір Новгород-Сіверського району, Чернігівської області)
Акція «Святий Миколай»,
Акція «Турбота»(привітання ветеренів ВВв в шпиталі «Пуща-Водиця», учителів ветеранів, ветеранів мікрорайону, малозабезпечених, одиноких людей)
- Акція «Від серця до серця» , «Вогики надії»(Допомога дітям, хворим на лейкемію, центру ОХМАТДИТ, Київській областній лікарні для дітей, Центру Пуща-Водиця для дітей хворих на туберкульоз, дитячого будинку м.Ворзеля дітей хворих на дцп та даунізм)
Привітання учителів- ветеранів ВВв ліцею, ветеранів Шевченківського району,
малозабезпечних громадян мікрорайону
Провели балгодійні ярмарки-продажі виробів учнів ліцею, кошти від яких пішли на підтримку хворих дітей центру «ОХМАТДИТ»
Трудове виховання, економічне виховання
Всеукраїнська толока
Соціальний проект для учнів 1-4 класів за підтримки «Актив-банку» -
«Дітям про гроші»
Осінні та весняні місячники благоустрою території та приміщень ліцею
Участь в акціях:
«Зелений паросток майбутнього»
«Первоцвіт – 2014», «Збережи та нагодуй птахів», «Збережемо ліси України»,
«Київський зоопарк», «Лук’янівський меморіальний комплекс»,«Зелена Оза».
Традиційні акції:
«Чистий Четвер», операція «Жуйка», дрібний ремонт обладнання
класних кімнат
Ділові ігри для учнів 9-10 класів «Податкова система України. Податки очима дітей», «Міжнародна торгівля», «Як заощадити?», за участі студентів КНЕУ ім.Гетьмана.
Спортивно-масова робота
Проводяться в ліцеї традиційні спортивні свята : «Козацькі забави», «Лицарські турніри», «Старти надій», «Нащадки козацької слави», «Олімпійське Лелеченя» легкоатлетичні естафети,Спартакіади, спортивні змагання з баскетболу на кубок Ю.С. Фоменка, футболу на кубок імені Валерія Молчанова,міні-футболу,настільного тенісу, кросу, «Мама, тато, я – спортивна сім’я», заходи до Дня Захисника Вітчизни, Збройних Сил України
Конкурс малюнку на асфальті «Олімпійська дружба», «Олімпійський рух»
Започаткували традицію для учнів7 класів за підтримки міського центру дитячого туризму, керівнику гуртка по туризму та спортивному орієнтуванню ліцею Галушко Д.О. туристичний похід «Туріада-2013».
У ліцеї організовані і працюють секції :
- з футболу для учнів 1-3-х класів ;
з настільного тенісу для учнів;
- із ЗФП для учнів 1-4-х класів;
- з військово-патріотичного виховання (9-11кл.);
- зі спортивного орієнтування та туризму для учнів 5-11 класів;
- з тенісу для учнів ( тренер ДЮСШ №7);
- з баскетболу (6-9);
Традиційними святами в ліцеї стали Свята : «Свято Першого та Останнього дзвоника», Дня народження Валерія Молчанова, Посвята у Молчановці учнів 1-х класів,екскурсії до музею школи, ліцею, «День Вчителя», День учнівського самоврядування, «Серебряный век», ліцейський тиждень -посвята в ліцеїсти та ліцейський бал для учнів 7-х класів,новорічні свята, Різдвяні свята за участю театральної студії «Прем'єра», «Свято Святого Миколайчика», Новорічні свята - (Новорічний бал, постановки театральної студії Прем’єра” ( Декада казок для 1-4 кл., «Новорічний вечір для 9-11 класи, постановка «День Серця», «Тобі, жінко!» (вечори відпочинку для старшокласників), «Театральні мініатюри», День Захисника Вітчизни (зустрічі з ветеранами, перегляд кінофільмів, спортивні змагання, привітання ветеранів), «Свято жінок» (концертна програма), конкурси , участь у районних конкурсах «Чисті роси»,військово-патріотичної пісні «Не владний над подвигом час!»,конкурси «Джентельмен класу», «Міс класу» , Різдвяні свята з колядками та щедрівками,концерти «Вчителю присвячую», «Осіння казка», «Веселий ярмарок», благодійні ярмарки, Букляндія», Свято Мами, конкурси «Танцюють всі», хорові батли тощо.
Ліцей посів почесні місця: І місце в районному та 3 місце у міському конкурсі «Чисті роси» - керівник театральної студії «Прем'єра» Левчук О.А., вокально-хорової студії «Елегія» Чаєвська Л.М., Шуліко С.В., Шуліко Л.М.
У 2013-2014 н.р. працювали гуртки - естетичного, лінгвістичного, наукового напрямків,спортивні секції, факультативи: гуртки з математики та інформатики,фізики гуртки «Рідне слово», «Українська орфографія», «Хвилина синтаксу», гурток журналістики, французької. німецької, англійської, італійської мов,гурток «Планета міркувань», історичний гурток, вокально-хореографічний гурток, ансамблі «Дзвіночок»», «музично-драматична студія «Прем'єра», вокально-хорова студія «Елегія», гурток «Християнська етика» (1-4 класи), «Історія релігії», «Європейські студії», «Міжнародні відносини», гуртки бальної хореографії та «Теотральна майстерня», також клуби – «Наш дім – Європа», «МАН», «Клуб Бабусь та Дідусів», «Дискусійний клуб», клуб «Цікаві зустрічі з цікавими людьми», участь у проекті – «Зустріч зі Східною Європою» -«Європа – це ми».
На Свято Святого Миколая та Різдво діти із числа дітей пільгових категорій отримали від Благодійного фонду «Фонд сприяння розвитку ліцею №38» солодкі та продовольчі подарунки та запрошення на Новорічні ялиники.
Фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота
Вчителі кафедри ведуть активну роботу з популяризації серед молоді здорового способу життя, організації дозвілля та активного відпочинку учнів у позаурочний час.
Проводилися консультації для учнів та їх батьків, діти яких відстають у фізичному розвитку; виступи на батьківських зборах стосовно нової програми з фізичної культури та оцінювання учнів, які відносяться до різних медичних груп.
Вибраний спортивний актив ліцею, підготовлені судді для проведення змагань з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики.
У ліцеї були організовані спортивні секції та гуртки з : настільного тенісу для учнів 5-11 класів; баскетболу для учнів 5-9 класів; ЗФП для учнів 1-4 класів; спортивного орієнтування та туризму для учнів 4-9 класів ; тенісу для учнів 1-8 класів ( тренер ДСШ №7); футболу для учнів 1-4-х та 6-8класів; військово-патріотичного виховання для учнів 10-11-х класів.
Протягом навчального року проведені свята та спортивні змагання:
олімпійські уроки в 1 - 9-х класах;
уроки «Спорт і ф.в. – утвердження здорового способу життя та зміцнення миру» для учнів 1-11-х класів;
участь учнів 6-х класів у Олімпійському уроці на Хрещатику;
змагання з легкої атлетики серед учнів 2-11-х класів;
туристичні естафети до Всесвітнього дня туризму для учнів 7-х класів;
конкурс на краще виконання фізкультхвилинки серед учнів 1-4-х класів;
змагання «Крок до здоров’я » для дівчат 5-11-х класів;
свято «Сила кожному потрібна » для хлопців 5-11-х класів;
Кубок Ю.Фоменка з баскетболу серед юнаків 9-11 кл.;
змагання з баскетболу та міні-баскетболу серед учнів 3-8 класів;
змагання з міні-волейболу та волейболу серед учнів 3- 11-х класів;
першість ліцею з футболу серед учнів 5-1-х класів (осінь 2013р.);
кубок В.Молчанова з футболу серед учнів 2-11-х класів (весна 2014р.)
спортивна естафета для старшокласників «Спорт задля миру і розвитку»;
гра за Супер-кубок між командою «Сюрприз» ( команда вчителів, тренерів, техпрацівників) і чемпіонами ліцею з футболу у
2013-2014 н.р. і володарі кубку В.Молчанова;
змагання з настільного тенісу для учнів 7-11 класів;
особиста першість з настільного тенісу для учнів 8-11 класів;
міні-турнір з футболу «Шкіряний м’яч » для учнів 3-4 класів;
Свято «А я хлопець на всі сто!» для учнів 9-11 класів;
«Веселі старти » для учнів 1- 2-х класів;
«Козацькі забави» для учнів 3-4-х класів;
Свято до Дня ЦО для учнів 5-6-х класів з подоланням смуги перешкод та дій в НС;
За ініціативи Ради ліцею проведено шахматний турнір серед учнів 3-6 коасів.
Результати участі команд ліцею у Спартакіаді Шевченківського району
в 2013/2014 н.р.
Фізкультурно - патріотичний фестиваль « Козацький гарт » - 1 місце
( команду підготувала Галенко Л.А. )
Дитячі ігри «Олімпійське лелеченя» - І місце
( команду підготувала Галенко Л.А. )
Змагання з настільного тенісу – ІІ місце
( команду підготував Рожков М.В.)
Спортивні ігри школярів « Старти надій » - І місце
( команду підготували Рожков М.В., Майборода В.І.)
Змагання з футболу
серед учнів 3-х класів – 7-8 місце
серед учнів 4-х класів – 5 -6 місце
серед учнів 2002 р.н. – ІІІ місце
( команди підготував Майборода В.І.)
Змагання з баскетболу ( старший вік ) – 9-12 місце
Змагання з баскетболу ( хлопці 7-9-х класів ) – ІІІ місце
Змагання з баскетболу ( дівчата 7-9-х класів ) – ІІІ місце
( команди підготував Рожков М.В.)
Змагання з волейболу (учні 8-11 класів) – ІІ місце
( команду підготував Рожков М.В.)
Футбольний турнір з футболу до Дня Європи серед дітей мікрорайону
Серед учнів 5-х класів – І місце
Серед учнів 6-х класів – ІІІ місце
( команду підготувала Галенко Л.А. )
У 2013-2014 н.р. ліцей посів І загальне місце у Спартакіаді серед загальноосвітніх навчальних закладів Шевченківського району.
Динаміка виступу ліцею у Спартакіаді Шевченківського району
серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів
2000-2001 н.р. – І місце
2001-2002 н.р. – ІІ місце
2002-2003 н.р. – І місце
2003-2004 н.р. – І місце
2004-2005 н.р. – І місце
2005-2006 н.р. – І місце
2006-2007 н.р. – ІІ місце
2007-2008 н.р. – І місце
2008-2009 н.р. – І місце
2009-2010 н.р. – І місце
2010-2011 н.р. – І місце
2011-2012 н.р. – І місце
2012-2013 н.р. – І місце
2013-2014 н.р. – І місце
Результати участі команд ліцею у міських змаганнях
Дитячі ігри «Олімпійське лелеченя» - ІІ місце
( команду підготувала Галенко Л.А. )
Змагання з пожежно –прикладного спорту – 3 місце
( команди підготував Рожков М.В.)
Спортивна база ліцею відповідає потребам дитячого контингенту. Кафедра в основному забезпечена спортивним інвентарем та обладнанням, але для виконання нової навчальної програми та впровадження здоров’я формуючих технологій потрібно:фітболи;дошки Євмінова.
7. Батьківський комітет
В ліцеї щорічно, в кожному класі, обирається батьківський комітет. Класні батьківські комітети всі разом утворюють загально-ліцейський батьківський комітет. 2-3 рази на рік проходять збори батьківського комітету ліцею, перед якими звітують про свою роботу адміністрація ліцею, благодійний батьківський фонд сприяння розвитку ліцею, Рада ліцею. Крім звітів, питаннями 2013 – 2014 навчального року були: робота «Трикутника», шкільна форма, харчування, підтримка міжнародних проектів, членство та робота фонду СРЛ, підготовка до нового навчального року, випускний вечір, стипендіальний фонд, благоустрій подвір’я та приміщень ліцею, організація практики, робота гуртків, навантаження учнів, оздоровлення учнів, тощо.
8. Рада ліцею 2012 - 2013 н. р. була за Статутом представлена 7 вчителями, 7 батьками, 7 старшокласниками, по суті – “Трикутник".
Очолює Раду ліцею Гурняк Олександр Григорович. Рада ліцею затвердила на початку року план своєї діяльності і працювала згідно плану.
Проведено розширене засідання Ради ліцею з запрошеними представниками батьківського активу – лютий, червень.
Проведено адміністративний бріффінг «Питайте - відповідаємо» для батьків - березень.
9. Піклувальна Рада ліцею № 38 ім. В.М.Молчанова діє згідно Статуту, складається з 7-11 осіб.
Головною метою Піклувальної Ради ліцею є залучення широкої громадськості до вирішення проблем навчання, виховання ліцеїстів, створення умов для задоволення освітніх потреб особистості обдарованої дитини, вирішення питань додаткового фінансування ліцею.
У 2013-2014 навчальному році ліцей співпрацював з підшефними сільськими школами: середньою загальноосвітньою школою № 3 міста Миронівки Київської області та Гальчинською загальноосвітньою школою 1-3 ступенів Андрушівського району Житомирської області. Освітяни діляться досвідом роботи, допомагають сільським школам в методичній роботі.
10. Міжнародні зв’язки
Ліцей продовжує вести широку міжнародну діяльність з 16 країнами Європи.
Мета цього проекту залишилася такою ж, як і в попередні роки: сприяти встановленню дружніх стосунків і взаєморозуміння між молодими представниками різних країн Європи; знайомство з культурою, традиціями і науковими досягненнями європейських країн і народів; обговорення загальних проблем освіти і суспільства в цілому. Обміни створені в першу чергу задля розвитку учнів та вчителів в єдиному європейському просторі. Тижнева програма зустрічі повинна насамперед відповідати цій цілі. Студенти мають працювати разом, спілкуватися разом, дискутувати разом. Ліцей отримав подяку за вагомий внесок у справу єдиної Європи та участь у ПАНєвропейському проекті понад 20 років.
Цього року команди ліцею (5 уч+1 вчитель – Штифура О.М.) брали участь у міжнародних тижнях у м. Афіни (Греція) – історичний тиждень та (5 уч+1 вчитель – Решетнікова С.Ю.) місті Вантаа (Фінляндія) – науковий;(5 уч+1 керівник гуртка Левчук О.А.) - театральний тиждень. Виступи делегацій були визнані найцікавішими в усіх проектах.
Країни-учасники проекту:
Прага, гімназія Д.Сейферта (Gymnasium J. Seiferta), Чеська республіка, (19000 Praha 9 - Nove Vysocany Tel: +420 2 66 31 07 24/ 66 31 37 53 Faxr+420266310724)
Свендборг, Гімназія Свендборг, Данія, (A.P.Mollersvej 35, 5700 Svendborg, Tel: +4563213141, Fax: +4563213140)
Афіни, Морайтіс школа, Греція, (A. Papanastasiou & Agiou Dimitriou Street, 15452Psychiko, Tel.+301 6795000,Fax+301 6795090)
Хілверсум, Гементелік гімназія, Голландія, (Vaartweg 54, 1217 SV, Tel:+31356241181, Fax:+31356210018, e-mail: postbus@),gymnasium.demon.nl)
Бухарест, національний коледж lulia Hasdeu, Румунія, (B-dul Ferdinand, 91 sect. Bucuresti, 73114, Tel: + 40 1 25 24 508/25 22 425, e-mail iuliahasdeu@go.ro)
Будапешт, гімназія імені Юлія Гула, Угорщина, (Szabadsag Ut 162 2040 Budaors., Tel: + 36 23 420 608 +'36 23 420 539, Faxr+3623420541)
Вантаа, вища школа, Фінляндія (Virtatie 4 SV-01600. Tel/fax:+35 9 8393 5646)
Ліцей проводить літнє та зимове оздоровлення дітей за кордоном: Росія, Словаччина, Польща.
В ліцеї створена власна система інформаційного забезпечення. Щомісячно випускається газета “Наш ліцей” (головний редактор Бридня О.А., учитель світової літератури), постійно працює виставка тематичних проектів ліцеїстів, друкуються підбірки методичного та інформаційного характеру. У другій половині дня відкритий доступ в Інтернет для всіх бажаючих учнів із метою підготовки рефератів, наукових робіт, складання авторських програм тощо.
Продовжується робота над оновленням сайтом ліцею, який користується попитом у учнів та їх батьків, ведеться листування по всій Україні, а також зв’язок із зарубіжними країнами та з партнерами в Україні. Відповідальні – Ривкінд Й.Я.,вчитель інформатики, Чайка Д., 11-Б.
11. Фінансово-господарча діяльність
Створений і систематично оновлюється матеріал з агітації та пропаганди фізичної культури та спорту на спортивних стендах для учнів та методичний матеріал на стендах кафедри фізкультури та спорту, матеріал з техніки безпеки кафедри інформатики.
За рахунок батьківського благодійного фонду “Фонд сприяння розвитку ліцею № 38” були
проведено капітальний ремонт ганку при вході до ліцею;
проведено косметичний ремонт туалетів 2 і 3 поверху; відремонтований туалет 4-го поверху, косметичний ремонт коридорів, їдальні;
закуплені меблі в коридор І поверху;
відремонтована актова зала: замінена повністю стеля, стіни, сцена;
відремонтована огорожа;
встановлено відео спостереження; телевізори в учительську і приймальню;
завершено проведення безпровідного швидкісного Інтернету на І – ІV поверхах;
виплачені Молчановські стипендії, нагороджені подарунками переможці олімпіад, МАН, спортивних змагань, активні члени учнівської ради ліцею, гранти.
виплачена матеріальна допомога ветеранам, вчителям, надана матеріальна допомога учням пільгових категорій;
створений новий сайт ліцею;
проплачені вивіз сміття, телефонні переговори, зарядження вогнегасників, аварійні роботи;
виплачені премії за номінації року, за конкурс на найкращий ролик, присвячений ліцею, переможцями якого стали Лагутін Андрій, 11-В – І премія; Снісар Микола, Надзуга Олександр, 11-Б – ІІ премія; Шаляпін Олексій, Лук’янова Катерина, Садрицький Сергій, Клименко Андрій, 9-А – ІІІ премія;
постійно :закуповується література в бібліотеку та на методичні центри кафедр, оплачується підписка на методичну літературу на рік, забезпечується медикаментами медкабінет ліцею, ведеться забезпечення ліцею канцтоварами, миючими засобами, проводиться поздоровлення вчителів - ветеранів та дітей пільгових категорій до свят, проплачується харчування вчителів та дітей, які потребують матеріальної підтримки, ведеться робота з благоустрою подвір’я та приміщень ліцею тощо.
12. Організація внутришньошкільного контролю
Протягом року було організовано внутрішньошкільний контроль за виконанням навчального плану і програм, якістю знань, умінь і навичок учнів, складений під кутами реалізації методичної теми року ліцею. Крім контролю виконання розпоряджень і вимог МОН, ГУОН, РУО, адміністрація ліцею включила до річного плану форми контролю розвитку творчих здібностей дітей та індивідуальної роботи вчителів з обдарованими дітьми. Також під пильним контролем адміністрації перебуває проблема наступності у навчанні – розроблена окрема програма забезпечення наступності у навчанні.
Виконання програм, перевірка стану викладання предметів, адміністративні контрольні роботи: українська мова (3 класи), українська мова (5 класи); математика (5 класи); українська мова, математика, фізика, інформатика, зарубіжна та російська літератури (7-11 класи), техніка читання в 1 класах, ДПА у 4х класах, перевірка роботи гуртків та факультативів, стан щоденників учнів, перевірка індивідуальної роботи з учнями, організація роботи ГПД , система роботи вчителів з ліквідації прогалин у виконанні шкільної програми, класноурочний контроль 5, 7, 9, 10,11 класів, знання державної символіки.
Річний план внутрішньошкільного контролю здійснюється за планом-сіткою і висвітлюється у наказах по ліцею, на педрадах, методрадах, нарадах вчителів і т.д.
Щотижнево проводяться наради вчителів.
13. Контроль та перевірки .
На виконання Програми «Освіта Києва. 2011-2015 рр.», затвердженої рішенням Київської міської ради від 25 травня 2011 року № 196/5583, наказів Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, наказів управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації в ліцеї проведені
моніторингове дослідженні «Рівень готовності випускників ЗНЗ м. Києва до проходження ЗНО з хімії» в 11-В 16.10.2013р.;
моніторингове дослідження «Рівень сформованості компетентності зі збереження здоров’я учнів 4 класів ЗНЗ м. Києва» в 4-А, 4-Б класах, 17.12.2013 р.;
дослідження «Вивчення досвіду організації роботи з обдарованою дитиною в загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва», 18 грудня 2013р.;
моніторингове дослідження «Рівень сформованості історичної компетентності учнів 10-х класів ЗНЗ м. Києва», 19 лютого 2014 р.;
дослідження «Стан профорієнтаційної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва» в 9-А класі, 12 березня 2014 р;.
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 17 липня 2013 року №99 «Деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти», від 10 жовтня 2013 року №1412 « Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17 липня 2013 року №995», відповідно до листа Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки України від 11 жовтня 2013 року № 14.1/10-3300, наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 28 жовтня 2013року №808 «Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі», наказу управління освіти районної в місті Києві державної адміністрації від 1 листопада 2013 року №488 та з метою оцінювання стану системи освіти та отримання об’єктивної інформації про якість загальної середньої освіти в ліцеї 3 12.11.2013 р. по 12.12.2013 р. були організовані та проведені 12 моніторингів для учнів 10-х класів і 5 моніторингів для учнів 5-х класів. В моніторингах взяло участь 52 учні 10-х і 63 учні 5-х класів.
Згідно Плану спільних дій Київського регіонального центру оцінювання якості освіти та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту з 17 по 28 лютого 2014 року буде проводитися апробація тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року. З метою якісної підготовки випускників ліцею до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2014 року
Згідно Плану спільних дій Київського регіонального центру оцінювання якості освіти та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту в ліцеї проводилася 25 лютого 2014 р. апробація тестових завдань з української мови в 11-А, 11-Б, 11-В класах, 28 лютого – з російської мови в 11-Б, 11-В класах.
Щомісяця в ліцеї відбувається перевірка «буква “Н” в класному журналі», щотижня – шкільна форма. Перевіряється якість проведення уроків вчителями. За спостереженнями за класами з цих питань були зроблені належні висновки.
З боку органів Управління освітою та органів виконавчої влади в ліцеї було проведено такі перевірки:
РУО – організація гарячого харчування і роботи їдальні, контроль вживання соків і молока (вересень, квітень);
РУО - з приводу ведення шкільної документації – журналів 10, 11 класів на предмет претендентів на медаль;
готовність до нового навчального року (червень, липень, серпень),
РУО – стан виховної роботи в ліцеї (квітень);
РУО – безпека життєдіяльності та охорона праці(квітень);
перевірка проведення Дня ЦЗ в ліцеї;
стан заходів по попередженню дорожньо-транспортного травматизму дітей (грудень, травень).
РУО - перевірка документації гурткової роботи та факультативів.
Перевірки:
санепідемстанція – медичні книжки працівників ліцею (6 разів), медичні картки учнів, додержання санітарних норм у харчоблоці, повітряний режим в навчальних кабінетах ліцею (вересень, жовтень),
держнагляд - з протипожежної безпеки – 5 разів
оренда приміщень – РУО,
благоустрій – РУО
ДАІ.
Звіт перед громадськістю відбувся 12 червня 2014 року, де робота ліцею була визнана успішною, багатогранною, отримала найвищу оцінку, за офіційним визначенням «ДОБРЕ».
Педагогічні проблеми 2011-2012 навчального року
Гурткова робота з ліцеїстами у профільному та спеціалізованому напрямках.
Збір і упорядкування фольклорного матеріалу «Пісні мого народу», казок, байок, віршів, оповідань, складених учнями. Випуск шкільного альманаху Янкова О.А., кафедра української мови та літератури
Заходи щодо реалізації програми «Здоров’я»:
Проведення щоденно ранкової гімнастики для учнів 1-5 класів. Зубкова Л.І., Хозєєва І.М. класні керівники.
Щоденно проводити фізкультхвилинки, фізкультпаузи під час уроків та на ГПД, 1-11кл. Зубкова Л.І., Хозєєва І.М., класні керівники, вчителі-предметники, вихователі ГПД.
Проводити рухові перерви в 1-4кл. Зубкова Л.І., класні керівники.
Прогулянки на свіжому повітрі з іграми та естафетами в 1-4кл. Зубкова Л.І., вихователі ГПД.