Додати в обране
Дзвоніть нам за телефоном: +38(044) 486-87-68
Віддані Україні, відкриті світу!

Вправи для розвитку міжпівкульової  взаємодії


   Запропоновані вправи покращують розумову діяльність, синхронізують роботу півкуль, сприяють поліпшенню запам'ятовування, підвищують стійкість уваги, полегшують процес письма.

   Тривалість заняття залежить від віку і може складати від 5-10 до 20-35 хв. в день. Займатися необхідно щодня. Тривалість занять з одного комплексу вправ - 45-60 днів. Бажано робити перерву (два тижні) між комплексами.

 

 

КОМПЛЕКС № 1

-         «Колечко». По черзі і якнайшвидше необхідно перебирати пальці рук, сполучаючи в кільце з великим пальцем послідовно вказівний, середній і т. д.

1.JPG

Вправа виконується в прямому (від вказівного пальця до мізинця) і в зворотному (від мізинця до вказівного пальця) порядку. Спочатку вправа виконується кожною рукою окремо, потім разом.

-         «Кулак-ребро-долоня». Три положення руки на площині столу послідовно змінюють один одного. Долоня на площині, стисла в кулак долоня, долоня ребром на площині столу, розпрямлена долоня на площині столу; виконується спочатку правою рукою, потім - лівою, потім - двома руками разом. Кількість повторень - по 8-10 разів. При засвоєнні програми або при утрудненнях у виконанні дитина допомагає собі командами ("кулак-ребро-долоня"), вимовляючи їх вголос або про себе.

2.JPG

КОМПЛЕКС № 2

Інструкція: "Постукай по столу розслабленою кистю правої, а потім лівої руки".

Інструкція: "Спираючись на стіл долонями, полусогни руки в ліктях. Струшуй по черзі кистями".

Інструкція: "З'єднай кінцеві фаланги випрямлених пальців рук. Пальцями правої руки із зусиллям натисни на пальці лівій, потім навпаки. Відпрацюй ці рухи для кожної пари пальців окремо".

Інструкція: "Постукай кожним пальцем правої руки по столу під рахунок "1, 1-2, 1-2-3 і т. д".

Інструкція: "Зафіксуй передпліччя правої руки на столі. Вказівним і середнім пальцями візьми олівець із столу, підведи і опусти його. Зроби те ж лівою рукою".

Інструкція: "Розкочуй на дошці невелику грудочку пластиліну по черзі пальцями правої руки, потім лівої".

Інструкція: "Обертай олівець спочатку між пальцями правої руки, потім лівої (між великим і вказівним; вказівним і середнім; середнім і безіменним; безіменним і мізинцем; потім у зворотний бік) ".

Інструкція: "По команді "Вухо"! візьмися за вухо, по команді "Ніс"! - за ніс". Дорослий не лише подає ці команди, але і виконує рухи разом з дитиною, допускаючи іноді навмисні помилки і провокуючи його на неправильні рухи.

3.JPG

КОМПЛЕКС № 3

Інструкція: "Стоячи опусти руки, зроби швидкий вдих, притягуючи руки до пахв долонями вгору. Потім, повільно видихаючи, опусти руки уздовж тіла долонями вниз".

4.JPG

Інструкція: "Стоячи зроби декілька сильних помахів руками, розводивши їх в сторони. Закрій очей, уяви собі, що летиш, розмахуючи крилами".

5.JPG

Інструкція: "Бігай по кімнаті, розмахуй руками і голосно кричи. По команді зупинися і розслабся". Вправу також можна виконувати, сидячи або лежачи на підлозі, розмахуючи руками і ногами.

Інструкція: "Притисни долоню до поверхні столу. Спочатку по порядку, а потім хаотично піднімай пальці по одному і називай їх".

Інструкція: "Встань на карачки і повзи, не зачіпаючи розставлені предмети на підлозі. Руки став навхрест".

Інструкція: "Сидячи на підлозі, витягни ноги перед собою. Здійснюй рухи пальцями обох ніг, повільно згинаючи і випрямляючи їх спочатку разом, потім по черзі".