Кафедра української мови і літератури

На кафедрі працює 4 вчителі вищої категорії.

Завідувач кафедрою - Янкова Олена Анатоліївна.

СКЛАД КАФЕДРИ

Янкова Олена Анатоліївна

Завідувач кафедрою з 2007 року

звання – учитель-методист;

нагороди: грамота ГУОН; грамота РВНО;

педстаж – 15 років.

Методичні розробки:

програма «Сучасна українська ділова мова»; тематичні тести з

літератури для 5-11 класів; таблиці для практичних занять,

самостійних робіт, тематичних атестацій; схема «Класифікація речень»; низка тестів до теми «Життя і творчість Івана Котляревського»; цикл уроків до теми «І. Франко «Захар Беркут».7 клас»; уроки: «Світ байок Л. Боровиковського. 8 клас.», «А. Малишко «Пісня про рушник». 7 клас», «І. Малкович «З янголом на плечі». 8 клас», «Вставні слова. 8 клас».

Білан Леся Петрівна

педстаж – 16 років.

Методичні розробки:

тестові завдання з мови для 5 класу; урок «Є.Гуцало «Сім’я дикої качки».7 клас»; урок «І. Франко «Украдене щастя».10 клас»;

завдання в ігровій формі з літератури для учнів 5 класів.

Васильченко Юлія Миколаївна

нагороди: грамоти РВНО, грамота МО;

звання – старший учитель;

педстаж – 28 роки.

Методичні розробки:

сценарій вистави «Морозко»; сценарій літературного вечора,

присвяченого збірці І.Франка «Зів׳яле листя»; «Головні члени речення: підмет і присудок», сценарій «Шкільний  Єралаш».

Фесан Леся Петрівна

нагороди: грамоти РВНО,  грамота ГУОН ;

звання – учитель-методист;

педстаж –  25 років.

РОБОТА КАФЕДРИ

Кафедра української мови і літератури працює над впровадженням на уроках інноваційних методів навчання, які сприяють підвищенню грамотності учнів через мову і літературу. У центрі уваги – впровадження в навчально-виховний процес положення особистісно орієнтованого уроку.

Завдання вчителів – залучити ліцеїстів до культурних надбань рідного народу, розвивати творчі здібності і критичне мислення учнів, сприяти формуванню свідомості українця.

Кафедра співпрацює з Музеєм літератури, Музеєм театру і кіно, Меморіальним музеєм-квартирою П. Тичини, Музеєм Лесі Українки, Музеєм Т. Шевченка, кінотеатром

ім. В. Чапаєва, Молодіжним театром, ТЮГом. Учні відвідують тематичні екскурсії, виставки, лекції, вистави, кіно.

Учителі кафедри відвідують науково-методичні семінари, науково-практичні конференції. Проводять індивідуальні заняття з обдарованими дітьми з метою підготовки до участі в конкурсах та олімпіадах. За участю учнів та викладачів кафедри укладаються альманахи літературної творчості ліцеїстів, де представлені оповідання, казки, вірші, байки юних авторів.

Останнім часом учителі кафедри разом з ліцеїстами створюють відеотеку для мультимедійних дошок. Це художні фільми за програмними творами, презентації-біографії письменників, презентації теорії літератури, відео кліпи до пісень, що вивчаються за програмою, уроки-мультфільми та багато іншого цікавого матеріалу, що можна представити на мультимедійних дошках. Сучасний урок має бути з використанням технічних засобів, а сучасний учитель має вміти користуватися інноваційними технологіями.

Кредо вчителів кафедри

• У серце увійде лише те, що йде від серця.

Хотілося б, щоб наші діти – майбутнє української нації - пам’ятали, що мова – засіб не висловлювати думку, а створювати її, і зникає мова не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає.

А. В. Щурат писав: «Ставлення до рідної мови має бути таким, як до рідної матері: її люблять не за якісь принади чи вигоди, а за те, що вона – мати».

ПОЗАУРОЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ З ПРЕДМЕТУ

Класна година у 8 класі, присвячена 200 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка

Конкурс читців творів Т. Шевченка

Екскурсія 8-х класів до Канева