Кодекс честі ліцеїста

Ліцей № 38 ім. Валерія Молчанова завжди вирізнявся з-поміж навчальних закладів:

- демократичною атмосферою (повагою учнів до вчителів, вчителів до учнів, старших учнів до молодших, молодших до старших, взаєморозумінням)

- високим рівнем знань (активністю та перемогами в олімпіадах, ставленням до навчання як до важливого обов'язку та праці)

- вихованістю, яка є показником освіченої, культурної,  інтелігентної людини – ліцеїста.

Тож тримаймо ліцейський рівень в усьому і пам'ятаймо:

1) Я, учень 38-го ліцею, і від мене залежить, який гарний чи поганий, мій навчальний заклад; бо моя поведінка – це обличчя ліцею.

2) Я підтримую Статут ліцею, виконую правила поведінки, бо я люблю свій ліцей, я – патріот ліцею.

3) Я завжди слідкую за собою у спілкуванні, намагаюсь говорити чітко, правильно, не вживаю «брудних» слів, не забуваю сказати «дякую» або «спасибі» за увагу до мене.

4) Я завжди вітаюсь першим з дорослими, коли входжу до ліцею, класу, будь-якого приміщення, де є люди.

5) Якщо я хлопець, то не забуваю: зняти головний убір в приміщенні, пропускати попереду вчителів, жінок, дівчат.

Якщо я дівчина, то пам'ятаю, що від моєї поведінки залежить поведінка хлопців, тож моїми друзями є ввічливість, стриманість, гарний смак в одязі, акуратність та дружелюбність.

6) Якщо хтось порушує норми поведінки, я не влаштовую бійку, а намагаюсь пояснити свою правоту словами, або звертаюсь за допомогою до вчителя, якщо потрібно – до директора.

7) Я не повинен(на) запізнюватись, бо це заважає уроку, свідчить про мою неорганізованість та неповагу до оточуючих.