К а ф е д р а  ф і з и ч н о г о   в и х о в а н н я

т а  З а х и с т у  В і т ч и з н и

Галенко Лариса Антонівна – завідуюча кафедрою.  Учитель фізичної культури  вищої категорії, має звання «учитель-методист»,  «Відмінник освіти України».

У 1978 році закінчила КДІФК.

Педагогічний стаж – 36 років. В ліцеї № 38 працює  з 1978 року.

Друковані роботи: Варіативний модуль «Гімнастика». Журнал «Фізичне виховання в сучасній школі» № 1, 2013 рік. Навчальна програма з фізичної культури для учнів 5-9 класів, 2012 рік.

У навчальному закладі відповідає за підготовку учнів до олімпіади з фізичної культури, районних змагань «Олімпійське лелеченя», «Нащадки козацької слави».

•  – учитель фізичної культури, Захисту Вітчизни  та керівник гуртка .  Учитель   вищої  категорії.

У  1985 році закінчив  НПУ ім. М.П.Драгоманова.

Педагогічний стаж -  років. В ліцеї працює з  року.

• Бублей Юрій Анатолійович - учитель фізичної культури.                                                                                                У 2019 році закінчив НПУ ім. М.П.Драгоманова.

В ліцеї працює з  2018року.

Учитель займається підготовкою учнів до районних змагань з футболу та змагань «Старти надій».

• Кравчак Павло Миколайович – керівник гуртка з футболу.

У 2012 році закінчив НУФВіС України.

Загальний педагогічний стаж – 2 роки. В ліцеї працює з 2012 року.

У навчальному закладі відповідає  за підготовку учнів початкової школи до районних змагань з футболу.

Науково-методична проблема кафедри фізичного виховання:

«Індивідуалізація та диференціація роботи з учнями на основі теоретичних та практичних досягнень сучасної зарубіжної і вітчизняної педагогічної та соціально-психологічної науки і практики ».

Основні напрямки роботи кафедри:

-         Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом упровадження  інформаційно-комунікаційних технологій.

-         Утвердження пріоритету оздоровчої спрямованості системи фізичного виховання.

-         Реалізація здоров’язбережувальних технологій.

-         Вивчення та аналіз стану викладання предметів, якості навчальних досягнень,виявлення труднощів у засвоєнні програмного матеріалу учнями;

-         Здійснення  пошуку обдарованих дітей і  розвиток  їх фізичних здібностей, організація  подальшої  роботи з підготовки учнів до предметної  олімпіади.

-         Зосередження уваги всіх ланок системи фізичного виховання на формуванні всебічної компетентності школярів стосовно використання засобів фізичної культури  з метою самовдосконалення, збереження й зміцнення здоров’я,  ведення здорового способу життя.

-         Активізація фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи з учнями, впровадження фізичної культури  в повсякденний побут учнів.

Ліцей є базовою школою з проходження практики студентами НУФКіС України . Вчителі кафедри щиро діляться своїми знаннями та досвідом. Роботу зі студентами очолює завідуюча кафедрою Галенко Л.А.  Ліцей є  також базовою школою для надання методичної допомоги  молодим та малодосвідченим учителям  району.

Кафедра фізичного виховання ліцею співпрацює з НОК України за проектом «Олімпійська освіта і культура».  Бере активну участь у міжнародному проекті «FAIRPLAY – ЧЕСНА ГРА»

У 2012-2013 н.р. двоє учнів ліцею стали переможцями районного етапу олімпіади з фізичної культури. За результатами міського етапу Набойченко Павло посів ІІ місце, а Вдовиченко Марія – ІІІ місце.

У 2013-2014 н.р. двоє учнів стали призерами районного етапу предметної олімпіади. Надзуга Олександр -  І місце; Трофімова Марія -  ІІ місце.

Учителі кафедри беруть активну участь у роботі районних

(Галенко Л.А., Рожков М.В.) та міських МО (Галенко Л.А.).

Галенко Л.А входить до складу журі міських конкурсів «Учитель року», «Інноваційний урок з фізичної культури»  та  « Кращий урок з футболу».

Традиційними в ліцеї стали:

·        змагання з футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу; олімпійські уроки; дружні зустрічі з футболу, волейболу (команда вчителів проти команди учнів);

·        свята: «Сила кожному потрібна» (дл хлопців), «Бачите, змагаємось, спортом всі займаємось!» (для дівчат) , туріада, «Веселі старти», свято до дня фізичної культури та спорту,  свято «Веселий футбол»  для учнів початкової школи.

Результати  виступу ліцею у Спартакіаді Шевченківського району

серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів

2000-2001 н.р. – І місце

2001-2002 н.р. – ІІ місце

2002-2003 н.р. – І місце

2003-2004 н.р. – І місце

2004-2005 н.р. – І місце

2005-2006 н.р. – І місце

2006-2007 н.р. – ІІ місце

2007-2008 н.р. – І місце

2009-2010 н.р. – І місце

2010-2011 н.р. – І місце

2011-2012 н.р. – І місце

2012-2013 н.р. – І місце

2013-2014 н.р. – І місце

У 2006 та 2010 роках  команда ліцею була переможцем міського етапу Всеукраїнського патріотичного фестивалю «Нащадки козацької слави» і представляла місто Київ на Всеукраїнських змаганнях.

Учні ліцею неодноразові призери районних змагань зі стрільби з малокаліберної гвинтівки.  Призери районних та міських змагань з військово-спортивного багатоборства та пожежно-прикладного спорту.

У 2011 році учень 11 класу  Голтва Павло, став переможцем міського етапу фестивалю-конкурсу  «Маю честь!»

Результати участі команд ліцею у Спартакіаді Шевченківського району

в  2013/2014 н.р.

-         Фізкультурно - патріотичний фестиваль « Нащадки козацької слави »  -  І місце

-         Дитячі ігри «Олімпійське лелеченя» - І місце

-         Змагання з настільного тенісу – ІІ  місце

-         Змагання з футболу серед учнів      класів  - ІІІ місце

-         Змагання з баскетболу ( 9-11кл.)  –  ІІІ місце

-         Змагання з баскетболу (  7-8 кл. ) –  ІІ місце

-         Змагання з волейболу  – ІІ місце

Команда учнів 5-6-х класів у міських етапі дитячих ігор  «Олімпійське лелеченя» посіла ІІ місце.