Лист на підтримку Козіної І.П.

Міністру освіти і науки України Квіту С.М.

Голові Київської міської держадміністрації Кличку В.В.

Директору Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Фіданян О. Г.

Голові Київської міської організації профспілки робітників освіти і науки Яцуню О.М.

Голові Шевченківської районної в м.Києві держадміністрації Гарязі О.О.

Начальнику управління освіти Шевченківської районної в м. Києві держадміністрації Яровій Є. В.

Голові Шевченківської районної в м. Києві організації профспілки робітників освіти і науки Лісній Л.Є.

Депутату Верховної Ради України Левченку Ю.М.

Голові комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Гриневич Л.М.

Телеканалу ICTV

22.01.2015

Звернення колективу ліцею № 38 ім. В.М.Молчанова м. Києва

Профспілковий комітет і весь колектив ліцею № 38 ім. В.М.Молчанова Шевченківського району м. Києва знову звертається до вас з категоричною вимогою припинити цькування нашого ліцею.

Наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації від 25.12.2014 звільнена з посади директор ліцею Козіна Ірина Петрівна, знана і шанована в українській і європейській освіті людина, одна з ініціаторів ліцейського руху в Україні, яка 26 років очолювала наш ліцей, Заслужений працівник освіти України, представник України в Європейській Асамблеї керівників шкіл і віце-президент Асоціації керівників шкіл України, лауреат Сократівського комітету Оксфорда за особистий внесок у розвиток Європейської інтеграції та інших українських і європейських відзнак.

Звільнена несправедливо, безпідставно, за надуманими причинами. Про це свідчить, наприклад, те, что однією з причин звільнення в наказі вказано "за невиконання стандарту освіти". Це абсолютно не відповідає дійсності. У статті 30 Закону України "Про загальну середню освіту" зазначено, що "Державний стандарт загальної середньої освіти - це зведення норм і положень, що визначають державні вимоги до освіченості учнів і випускників шкіл на рівні початкової, базової і повної загальної середньої освіти". Про те, що вимоги Державного стандарту в ліцеї неухильно дотримуються, свідчать численні перемоги учнів ліцею в різноманітних конкурсах, міжнародних проектах, на різних етапах Всеукраїнських олімпіад з багатьох предметів, високі результати учнів і випускників ліцею в ДПА, високий рівень складання випускниками ліцею ЗНО і те, що щорічно 100% випускників ліцею стають студентами ВНЗ України, Чехії, Великої Британії, Швейцарії, Іспанії, Нідерландів, Канади, США та інших країн. Щорічно 2-3 старшокласники ліцею отримують Гранти на річне безкоштовне навчання в школах Великої Британії. Чи справедливо звільняти директора ліцею при таких успіхах учнів і випускників ліцею? Чи не вона є організатором такої плідної і результативної роботи ліцею?

Звільнення Козіної І.П. відбулося, не зважаючи на наше попереднє звернення до вас, на прохання чесно і об’єктивно розібратися в ситуації, що склалася. Ніхто ні в чому розбиратися не став. Обіцяння Голови Шевченківської районної в м.Києві держадміністрації Гаряги О.О. на зустрічі з директором ліцею, представниками учительського колективу і батьківської громади розібратися в ситуації в ліцеї так обіцяннями і залишилися, а замість розбору і аналізу ситуації він підписав подання на звільнення Козіної І.П. Чи така діяльність нових органів влади мала стати результатом Революції Гідності?

Дивно і підозріло, чому думка і бажання невеликої групи батьків 1-2 класів переважили абсолютну підтримку діяльності ліцею і його директора трудовим колективом ліцею, значною більшістю батьків учнів ліцею, випускниками ліцею, директорами навчальних закладів Шевченківського району м. Києва, Асоціацією керівників шкіл України, Адміністрацією Європейського міжнародного проекту НМС. Можливо, таким способом реалізується заздалегідь спланована акція щодо звільнення місця директора одного з кращих ліцеїв Києва для певної конкретної особи?

Цькування ліцею продовжується і після звільнення директора ліцею
Козіної І.П. 20.01.2015 без попередження в ліцей знову прийшли з перевіркою представники Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації і Шевченківського районного управління освіти по черговій скарзі тих самих батьків 1-2 класів. Прийшли з грубим порушенням чинного законодавства: без наказу про перевірку, без посвідчень, без направлення переліку конкретних питань для перевірки. На запитання виконуючого обов’язки директора ліцею "Що будете перевіряти?" відповідь була чітка і лаконічна "Все!". Можливо, наступним етапом стане звільнення заступників директора і вчителів ліцею? Усі такі дії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації мають всі ознаки рейдерського захоплення ліцею, що є неприпустимим.

Ситуація, що склалася навколо ліцею, нервує педагогічний колектив і батьківську громаду, заважає нормальній, спокійній, творчій навчально-виховній роботі ліцею, якою вона була всі попередні роки.

Зважаючи на викладене вище:

1.     Трудовий колектив ліцею № 38 м. Києва висловлює категоричну незгоду з діяльністю Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації щодо нашого ліцею, вимагає припинення цькування ліцею, постійних перевірок тощо.

2.     Трудовий колектив ліцею № 38 м. Києва висловлює цілковиту підтримку діяльності звільненого директора ліцею Козіної І.П. і буде всіма доступними законними засобами робити все, щоб повернути її на посаду директора ліцею, у тому числі, використовуючи акції протесту і звернення до ЗМІ.